English (UK)
14
čer
2016

Televizní vysílání má téměř stoletou historii. Je to doba relativně krátká, přinesla však zásadní posuny v tom, jak vnímáme kulturu, a v možnostech našeho přístupu k ní. Jednou ze zásadních rolí televize, zejména té, která poskytuje skutečnou službu veřejnosti, je otevírat prostor pro všechny umělecké žánry a disciplíny a aktivní participace na jejich rozvoji. Právě v tomto kontextu vnímám partnerství mezi Českou televizí a festivalem Khamoro.

Historie romské kultury je oproti té televizní násobně delší. Dala základ mnoha současným hudebním stylům a podařilo se jí uchovat i výrazné folklorní jádro. Jednoznačně si tak zaslouží svůj vlastní profesionální festival, jehož pověst navíc významně překračuje hranice České republiky.

Khamoro ale nepředstavuje jen oslavu romského umění, je i impulsem ke svobodné a otevřené diskusi, inspirací k tomu, abychom se stávali tolerantnějšími. I to je myšlenka, o kterou se Česká televize opírá. Její úlohou je integrovat společnost, pomáhat jí překonávat informační bariéry a ukazovat svět z různých úhlů.

Přeji všem mnoho radosti ze skvělého programu letošního ročníku festivalu Khamoro. 

Zobrazeno: 923

Videoklip

khamoro 2016 videospot titulni

Hlavní partneři

Pořadatelé

poradatele

 

Co se děje na Facebooku

Kontakt

logo-slovo21-adresa

Facebook

 

 

Copyright © 2017 Slovo 21, o. s. Created by Rynet.cz.
S5 Logo